Witamy!

Lokalizacje na całym świecieFirma

Historia

Każda wspaniała historia

ma wspaniały początek.

 

W dniu dzisiejszym nikogo nie dziwi kobieta zakładająca własną firmę, stało się to zresztą podstawą naszej działalności. Ale na początku XX wieku było to niemal nie do pomyślenia! A jednak Mabel Baker miała wizję, dzięki której chciała odmienić swoje życie, jak tysiące kobiet, które poszły jej śladem.

Od pojedynczych owoców dzikiego wawrzynu do wielomilionowych transakcji.

Na początku XX wieku nauczycielka Mabel Baker zajęła się ręcznym wyrabianiem świec z owoców dzikiego wawrzynu rosnącego w okolicach jej rodzinnego Cape Cod. Na początku rozdawała je jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, jednak później duch przedsiębiorcy wziął w niej górę. Dzięki wytrwałości, ciężkiej pracy oraz wsparciu męża, Mabel udało się przekształcić jej miłość do świec w kwitnące przedsiębiorstwo.

Mabel przez całe życie z wielką pasją i miłością zajmowała się rozwijaniem i powiększaniem swej firmy. W dniu jej śmierci, w wieku 94 lat w 1965 roku, to, co narodziło się jako pojedyncze świece z owoców wawrzynu, przekształciło się w przedsiębiorstwo warte 6 milionów dolarów. Do dzisiaj jej sylwetka jest naszym wzorem kobiety, która odniosła sukces.

Świece stają się szansą dla przedsiębiorczych kobiet.

W 1973 roku coraz więcej kobiet w Ameryce zaczęło odnajdywać się w innych rolach, przekształcając swój dom w miejsce pracy. Wytwórnia świec Mabel Baker natomiast umacniała swoją pozycję. Wtedy właśnie powstał oddział firmy, który przyjął tak znajomo brzmiącą nazwę PartyLite Gifts, Inc.

Upór Mabel trwa i procentuje.

Partylite rozpoczęło swoje istnienie od trzech osób pracujących w małym biurze. Dzięki inspiracji, jaką stanowiła dla nich Mabel, wierzyły one w siebie i w swoją przyszłość. Były również przekonane, że wynalazły idealny nowy model sprzedaży oparty na dzieleniu zysków firmy z jej Konsultantkami. Czuły, że taki system może być wysoko motywujący i umożliwi sprzedaż bezpośrednio do konsumentów a nie do wielkich korporacji. Jak już wiesz, idea ta znakomicie się przyjęła. Podejście do sprzedaży polegające na bezpośrednim kontakcie stanowi czynnik motywujący przy skupionym na jakości podejściu PartyLite – zarówno w kwestii akcesoriów zapachowych i dekoracyjnych, jak i w stosunkach międzyludzkich – tak, jak czyniła to Mabel. Nasza metoda sprzedaży bezpośredniej pozwala naszym Konsultantkom kreować własną ścieżkę do sukcesu oraz zwiększać jakość życia, dzięki możliwości kreowania swej działalności wokół niej.

Współczesny i ogólnoświatowy lider działa w oparciu o wprowadzone przez Mabel wartości.

Obecnie liczba Konsultantek PartyLite w 23 krajach na całym świecie przekracza 40 000. W 2015 PartyLite świętowało 42 urodziny jako światowy lider w swej branży i 25 lat jako jako jeden z członków Blyth. W październiku 2015 Blyth zostało przejęte przez The Carlyle Group (NASDAQ:CG), na czele którego stoi Harry Slatkin. Jeden z wiodących liderów w branży zapachowej.

Poza obecnością w USA, Kanadzie, Australi i Meksyku PartyLite sprzedaje swoje produkty w 18 europejskich krajach.

 

©2016 PartyLite Worldwide, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

become a fan on facebook
Skontaktuj się z nami
PartyLite Youtube
Follow us on Twitter!
Collect and organize the things you love.